NFZ zamieścił na swojej stronie internetowej projekt zarządzenia prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zmiany warunków zawierania i realizacji umów w rodzaju leczenie szpitalne. Projekt skierowano do konsultacji zewnętrznych.

Jak podaje Fundusz, zarządzenie stanowi wykonanie upoważnienia zawartego w art. 146 ust. 1 ww. ustawy o świadczeniach.

W oparciu o postanowienia art. 146 w katalogu grup, katalogu produktów odrębnych i katalogu radioterapii, zaimplementowano nowe taryfy w przypadku niektórych świadczeń - zgodnie z nazwą świadczenia jednostkowego i taryfą opublikowaną w dniu 29 czerwca br. obwieszczeniem prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w sprawie taryf świadczeń gwarantowanych w rodzaju leczenie szpitalne.

Nowe produkty rozliczeniowe, uwzględniają rozpoznania i procedury medyczne zarekomendowane przez Radę ds. Taryfikacji.

Jednocześnie w części dotyczącej świadczeń endoprotezoplastyki, w celu zwiększenia dostępności do świadczeń endoprotezoplastyki, dodano w zakresie "skojarzonym"  ortopedia i traumatologia narządu ruchu, produkty rozliczeniowe dedykowane do rozliczania świadczeń związanych z endoportezoplastyką stawu biodrowego i kolanowego oraz operacji rewizyjnych endoprotezy stawu biodrowego lub kolanowego (H01, H02, H09, H10, H13 – H19).

Dodatkowo w katalogu produktów onkologicznych - pakiet onkologiczny, dodano produkty rozliczeniowe dedykowane do rozliczania m.in. leczenia związanego z: przetoczeniami koncentratu granulocytarnego z aferezy oraz napromienianego i filtrowanego koncentratu krwinek płytkowych, plazmaferezą leczniczą, żywieniem dojelitowym i pozajelitowym oraz implantacją portów naczyniowych do chemioterapii.

Uwagi i opinie do projektu można nadsyłać do 8 listopada br.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH