NFZ: projekt zarządzenia o realizacji umów w AOS - więcej pieniędzy za skrócenie kolejek NFZ wprowadza współczynnik korygujący przy rozliczaniu świadczeń w poradniach specjalistycznych, które w największym stopniu skróciły czas oczekiwania. Fot. Shutterstock

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował projekt zarządzenia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umów dotyczących ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, który ma na celu wprowadzenie rozwiązań motywujących świadczeniodawców do zwiększonego przyjmowania nowych pacjentów i skrócenia czasu oczekiwania na uzyskanie świadczenia.

Zmiany proponowane w zarządzeniu polegają na wprowadzeniu współczynnika korygującego w wysokości 1,2 przy rozliczaniu świadczeń w poradniach specjalistycznych przez świadczeniodawców, którzy w największym stopniu (co najmniej o 20%) skrócili czas oczekiwania na uzyskanie świadczenia we wskazanych zakresach i poprawiając dostępność.

Współczynnik korygujący, proponowany zarządzeniu wprowadzony został w odniesieniu do świadczeń w zakresach: endokrynologii, endokrynologii dla dzieci, gastroenterologii, gastroenterologii dla dzieci, kardiologii, kardiologii dziecięcej, neurochirurgii, neurochirurgii dla dzieci, okulistyki, okulistyki dla dzieci.

Czytaj więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych