NFZ: odwołanie NZOZ "Lekarze urolodzy Marek Rożniecki i Partnerzy" ws. kontraktu na urologię - niezasadne Fot. archiwum

Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ przesłał wyjaśnienia w związku z opublikowaną na portalu rynekzdrowia.pl informacją, że Zduński Szpital Powiatowy (Łódzkie) nie otrzymał kontraktu na finansowanie świadczeń na oddziale urologicznym na rzecz Poddębickiego Centrum Zdrowia w Poddębicach. Jak sugerował „Dziennik Łódzki”, placówka nie miała odpowiedniej kadry medycznej.

Jak wyjaśnia Anna Leder, rzecznik łódzkiego Funduszu, ŁOW NFZ ogłosił i przeprowadził postępowanie konkursowe za okres od 1 października 2017 do-30 czerwca 2021 rok. W postępowaniu został wybrany oferent - Poddębickie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w Poddębicach, który spełniał warunki do realizacji świadczeń w zakresie określonym przez wymagania konkursowe.

W konkursie złożono trzy oferty. NFZ po ocenie ofert według jednakowych dla wszystkich kryteriów wybrał ofertę, która zapewni pacjentom najlepsze i najbardziej kompleksowe leczenie. Oferta Szpitala w Poddębicach została oceniona najwyżej a potencjał tego szpitala wyczerpał kwotę zarezerwowaną w planie finansowym na tego rodzaj leczenia. Oferta NZOZ „Lekarze urolodzy Marek Rożniecki i Partnerzy”, która świadczyła do tej pory usługi w Zduńskim Szpitalu Powiatowym zajęła drugie miejsce, otrzymując znacząco mniej punktów.

- Kontrolerzy ŁOW NFZ dwukrotnie kontrolowali Szpital w Poddębicach i potwierdzili spełnianie wymaganych warunków realizacji świadczeń. Pierwszego października, zgodnie z umową, oddział przyjął pierwszych pacjentów i wykonano na nim także pierwsze zabiegi. Aktualnie oddział ma już komplet chorych. Ponadto szpital w Poddębicach posiada ważną opinię wojewody lub ministra zdrowia o celowości inwestycji (IOWISZ) a zgodnie z intencją ustawodawcy podczas konkursu premiowane są podmioty, które taką opinię mają - podkreśla Leder.

Jak informuje rzeczniczka łódzkiego Funduszu oddział NZOZ Rożnieckiego opinii o celowości inwestycji podczas konkursu nie wskazał, podobnie jak nie wskazał w ofercie możliwości kontynuowania przez pacjentów leczenia w przyszpitalnej poradni urologicznej, co zrobił szpital w Poddębicach, który zapewni pacjentom także w razie potrzeby OIT i chemioterapię.

Jak podkreśla Anna Leder, w Poddębicach oddział urologiczny istniał od lat, ale pracował w trybie planowym, natomiast NZOZ Rożniecki umowę z NFZ w Zduńskiej Woli posiada od marca 2017 r.

Odwołanie NZOZ „Lekarze urolodzy Marek Rożniecki i Partnerzy” zostało oddalone w całości, jako niezasadne. Od decyzji dyrektora przysługuje odwołanie w ciągu 7 dni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH