NFZ o wynikach kontroli realizacji umów w I kwartale 2014 r.

Fundusz podał informację o kontrolach realizacji umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej wykonanych przez oddziały wojewódzkie NFZ w pierwszym kwartale 2014 r.

W pierwszym kwartale 2014 r., oddziały wojewódzkie Narodowego Funduszu Zdrowia przeprowadziły w poszczególnych rodzajach świadczeń łącznie 607 kontroli. W tym: 266 kontroli planowych, co stanowi 43,8 proc. łącznej liczby kontroli, 341 kontroli pozaplanowych, co stanowi 56,2 proc. łącznej liczby kontroli.

Realizowane kontrole doraźne miały charakter interwencyjny, wynikający z potrzeby pilnego zbadania nagłych zdarzeń. Łącznie, skutki finansowe kontroli określone w wystąpieniach pokontrolnych, w pierwszym kwartale 2014 r. wyniosły 37 010 680,19 zł.

Jak wynika z informacji, najczęściej stwierdzone nieprawidłowości w wyniku kontroli świadczeniodawców nie ulegają zmianie na przestrzeni ostatnich lat i są podobne we wszystkich rodzajach świadczeń.

Wśród stwierdzonych nieprawidłowści NFZ podaj m.in. takie: nieprawidłowa klasyfikacja hospitalizacji do grup JGP, rozliczanie w tzw. ''ruchu międzyoddziałowym'', wykazywanie jako hospitalizacji świadczeń, które mogły być wykonane w warunkach ambulatoryjnych.

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH