W piątek (29 czerwca) NFZ opublikował informację wyjaśniającą w związku z wątpliwościami świadczeniodawców dotyczącymi sposobu rozliczania leków stosowanych w chemioterapii, sprowadzanych z zagranicy na podstawie zgody ministra zdrowia.

Zgoda Ministerstwa Zdrowia na sprowadzenie ww. leków wydawana jest na podstawie art. 4 ustawy z 6 września 2001r. - Prawo farmaceutyczne (Dz. U. z 2008 r. Nr 45, poz. 271, z późn. zm.).

NFZ informuje, że wspomniany artykuł zakłada możliwość składania wniosków dotyczących importu docelowego nie tylko przez świadczeniodawców, ale również przez hurtownie farmaceutyczne.

Zgodnie z zarządzeniem prezesa NFZ Nr 34/2012/DGL z dnia 15 czerwca 2012 r. rozliczenie substancji czynnych wymienionych w części D Katalogu substancji czynnych stosowanych w chemioterapii nowotworów, sprowadzonych z zagranicy w trybie importu docelowego dla ratowania życia lub zdrowia pacjentów, jest możliwe w przypadku, gdy sprowadzenie produktu leczniczego z zagranicy nastąpiło na podstawie wspomnianej zgody ministra zdrowia.

Zarządzenie nakłada obowiązek dołączenia do sprawozdania świadczeniodawcy, w celu dokonania rozliczenia, kopii decyzji ministra zdrowia oraz listy pacjentów, których dotyczy zapotrzebowanie, obejmującej imię, nazwisko, wiek, numer PESEL.

Więcej: http://www.nfz.gov.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH