NFZ o rozliczaniu świadczeń POZ

Na stronie internetowej Narodowego Funduszu Zdrowia opublikowany został komunikat dotyczący rozliczania świadczeń w podstawowej opiece zdrowotnej.

"W związku ze stosowaną metodą rozliczania świadczeń w podstawowej opiece zdrowotnej z wykorzystaniem rocznej stawki kapitacyjnej, Narodowy Fundusz Zdrowia informuje, że realizacja porozumienia zawartego w dniu 6 stycznia 2015 roku, zawarta w treści zarządzenia Nr 3/2015/DSOZ Prezesa NFZ z dnia 7 stycznia 2015 roku, następuje na podstawie list pacjentów przekazanych przez świadczeniodawców według stanu z dnia pierwszego każdego miesiąca. Podczas procesu weryfikacji tych list dla określenia uprawnień pacjentów do świadczeń finansowanych ze środków publicznych są wykorzystywane statusy z tym związane według stanu w dniu pierwszego dnia miesiąca, którego dotyczy rozliczenie" - czytamy w komunikacie.

Realizacja przepisu zawartego w § 1 ust. 1 zarządzenia dotyczy zaliczenia do rozliczenia w kolejnych trzech miesiącach sprawozdawczych tych pacjentów, którzy złożyli oświadczenia opisane w art. 50 ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Oświadczenia pacjentów o prawie do świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych złożone w styczniu 2015 roku (do 1 lutego 2015 roku), które zostaną przekazane w ramach sprawozdawania przez świadczeniodawców list pacjentów według stanu na dzień 1 lutego 2015 roku będą stanowiły podstawę do sfinansowania świadczeń, o których mowa powyżej w kolejnych trzech miesiącach (luty, marzec, kwiecień).

Powyższa zasada będzie, jak podaje NFZ, stosowana w kolejnych miesiącach rozliczania świadczeń finansowanych z wykorzystaniem rocznej stawki kapitacyjnej.

Narodowy Fundusz Zdrowia przypomina, że wszystkie reguły dotyczące weryfikacji list pacjentów w podstawowej opiece zdrowotnej, od wielu lat oparte były na takich właśnie zasadach.

 

Więcej: www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH