NFZ: o kontroli ordynacji lekarskiej

Narodowy Fundusz Zdrowia opublikował na swojej stronie informację o wynikach kontroli ordynacji lekarskiej przeprowadzonych przez oddziały wojewódzkie NFZ w III kwartale 2013 r.

W III kwartale 2013 r. oddziały wojewódzkie NFZ przeprowadziły łącznie 173 postępowania kontrolne ordynacji lekarskiej (za moment ujęcia przeprowadzonych postępowań kontrolnych w III kwartale 2013 r. przyjęto datę wysłania wystąpienia pokontrolnego). W 41 przypadkach nie stwierdzono nieprawidłowości w zakresie ordynacji lekarskiej. Pozostałe postępowania kontrolne zakończyły się negatywną oceną podmiotów kontrolowanych lub oceną pozytywną z jednoczesnym wskazaniem uchybień lub nieprawidłowości.

W wyniku przeprowadzonych kontroli stwierdzono nieprawidłowości dotyczących m.in.:wystawiania recept niezgodnie z przepisami obowiązującymi w okresie kontroli, braków w dokumentacji medycznej: np. braku danych z wywiadu lekarskiego; brak adnotacji o przepisanych produktach leczniczych czy braku wystawiania recept opatrzonych pieczęcią nagłówkową świadczeniodawcy i pieczątką imienną lekarza, który nie był zatrudniony u świadczeniodawcy w chwili wystawienia recepty.

Więcej:  www.nfz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH