NFZ: informacje o czasie oczekiwania na świadczenia

NFZ opublikował informacje dotyczące sposobu posługiwania się serwisem umożliwiającym wyszukiwanie informacji z zakresu list oczekujących do komórek organizacyjnych (np. poradni specjalistycznej, oddziału szpitalnego) oraz na wybrane procedury medyczne i programy zdrowotne u poszczególnych świadczeniodawców na terenie wybranego województwa.

Informacje pochodzą od świadczeniodawców i są prezentowane w podziale na dwie kategorie medyczne "przypadek pilny" i "przypadek stabilny". W serwisie publikowane są informacje o: średnim czasie oczekiwania w dniach, liczbie osób oczekujących według stanu na koniec miesiąca, liczbie osób skreślonych w miesiącu z listy oczekujących z powodu wykonania świadczenia.

W celu wyszukania informacji o średnim czasie oczekiwania i liczbie osób oczekujących należy obligatoryjnie wypełnić co najmniej jedno z pól: "Świadczenie", "Świadczeniodawca", "Miejscowość". Wyniki wyszukiwania sortowane są po średnim czasie oczekiwania, określonym dla kategorii medycznej "przypadek stabilny", od najkrótszego do najdłuższego.

Po wyszukaniu informacji z zakresu list oczekujących do komórki organizacyjnej, istnieje możliwość bezpośredniego przejścia do okna prezentującego informacje o oczekujących na realizowane w wybranej komórce organizacyjnej procedury medyczne, programy zdrowotne.

Więcej: www.nfz.gov.pl


 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH