NFZ: harmonogram godzin pracy dentystów bez zmian

Śląska Izba Lekarska zaapelowała do OW NFZ o zmniejszenie wymiaru godzin pracy lekarzy stomatologów. Powodem zmian miało być zmniejszenie wymiaru tzw. etatu przeliczeniowego. Narodowy Fundusz Zdrowia nie przychylił się do tej prośby.

W związku z ogłoszonym konkursem ofert w rodzaju leczenie stomatologiczne dyrektor Oddziału Śląskiego NFZ ustanowił wartość etatu przeliczeniowego na poziomie 8 500 punktów. W marcu Śląska Izba Lekarska, reprezentując środowisko śląskich stomatologów, zwróciła się z prośbą o proporcjonalne zmniejszenie liczby godzin wymaganych w ramach etatu.

- Inna wartość etatu przeliczeniowego niż wymieniona w rozporządzeniu funkcjonuje na terenie ŚOW NFZ od wielu lat. Od wielu lat na wniosek ŚIL ustalany jest także inny - niższy wymiar godzin zakontraktowanych w ramach harmonogramu pracy świadczeniodawców - argumentowali przedstawiciele śląskiego samorządu lekarskiego.

NFZ 19 sierpnia poinformował OIL w Katowicach, że nie przychyli się do wniosku lekarzy. Jako argument podano treść art. 158. ustawy z 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanej z środków publicznych, który stanowi, że nieważna jest zmiana zawartej umowy, jeżeli dotyczy ona warunków, które podlegały ocenie przy wyborze oferty, chyba, że konieczność wprowadzenia takich zmian wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć wcześniej w chwili zawarcia umowy.

Więcej: www.infodent24.pl 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH