W planie finansowym NFZ na 2010 rok nie zaplanowano żadnych podwyżek płac dla pracowników NFZ - informuje NFZ w związku z publikacją dotyczącą rzekomego wzrostu wynagrodzeń pracowników NFZ.

„Zgodnie z uzasadnieniem do projektu planu finansowego na 2010 rok, dostępnym dla wszystkich zainteresowanych na stronie internetowej Centrali NFZ (Uchwała Nr 20/2009/I Rady Narodowego Funduszu Zdrowia z dnia 23 lipca 2009 r. w sprawie wyrażenia opinii do projektu planu finansowego Narodowego Funduszu Zdrowia na 2010 rok wraz z załącznikami),  (...) planowane na rok 2010 koszty wynagrodzeń obejmują:

• wzrost płac na poziomie prognozowanego wskaźnika inflacji - 101,0 proc.,
• dodatki stażowe w wysokości 1 proc. wynagrodzenia zasadniczego za każdy rok przepracowany począwszy od 1 stycznia 1999 r. w kasach chorych, Urzędzie Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych, Krajowym Związku Kas Chorych, Biurze do spraw Organizacji Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Narodowym Funduszu Zdrowia,
• planowane zwiększenie zatrudnienia administratorów systemów informatycznych (po 2 etaty na każdy OW NFZ i Centralę), w związku z planowanym uruchomieniem zmianowego systemu pracy w komórkach informatycznych” - podaje NFZ w komunikacie.

Jak informuje płatnik, koszty wynagrodzeń stanowią około 47,01 proc. kosztów administracyjnych Funduszu oraz 0,52 proc. kosztów ogólnych NFZ.

„Wzrost płac na poziomie prognozowanego wskaźnika inflacji oraz dodatki stażowe wynikają z układu zbiorowego obowiązującego w NFZ i pracodawca ma obowiązek uwzględnić je w planowanych kosztach wynagrodzenia” – czytamy w komunikacie. Z kolei planowane na 2010 rok zatrudnienie dodatkowych administratorów systemów informatycznych, zdaniem Funduszu, jest niezbędne, ponieważ ze względu na rozliczenia ze świadczeniodawcami droga elektroniczną, NFZ planuje uruchomić zmianowy system pracy komórek informatycznych tak, aby rozliczenia umów mogły odbywać się przez całą dobę.

Więcej na stronie NFZ: http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=0&dzialnr=2&artnr=3806&b=1

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH