NFZ: 59 mln zł dla Mazowsza w ramach rozliczeń migracyjnych za 2012 r.

Mazowiecki Oddział Wojewódzki NFZ poinformował w środę (7 sierpnia), że po rozliczeniach migracyjnych za 2012 r. Fundusz na Mazowszu będzie dysponował kwotą 59 mln zł, będzie zatem w stanie sfinansować świadczenia wykonane przez świadczeniodawców w ub.r. ponad limit w umowach w rodzajach: leczenie szpitalne, świadczenia odrębnie kontraktowane.

Mazowiecki OW NFZ w całości pokryje koszty poniesione przez szpitale z tytułu procedur nielimitowanych, substancji czynnych w programach terapeutycznych, programów terapeutycznych i leków w lekowych programach lekowych.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w zakresach leczenie szpitalne oraz świadczenia zdrowotne odrębnie kontraktowane, NFZ planuje zapłacić świadczeniodawcom 70 proc. za wszystkie świadczenia oznaczone w 2012 r. jako ratujące życie.

Ponadto NFZ zamierza zapłacić świadczeniodawcom 60 proc. za wszystkie świadczenia niesfinasowane w następujących zakresach świadczeń (powszechnie uznawanych za ratujące życie): chemioterapia, onkologia kliniczna, chirurgia onkologiczna, świadczenia w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii, chirurgia naczyniowa (zaopatrzenie tętniaka aorty), neurologia (leczenie udarów), hemodializoterapia.

Ponadto Mazowiecki OW NFZ chce zapłacić świadczeniodawcom 60 proc. za świadczenia związane z leczeniem dzieci. 

Świadczeniodawcy podpisujący ugodę z NFZ nie będą musieli zrzekać się roszczeń we wszystkich zakresach - będzie to wymagane jedynie w zakresach objętych ugodą.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH