Myślenice: w szpitalu wraca spór m.in. o dodatki za pracę w dni wolne

Po kontroli przeprowadzonej przez Państwową Inspekcję Pracy w Szpitalu Powiatowym w Myślenicach związki zawodowe wysuwają żądania, m.in. w sprawie dodatków za pracę w dni wolne. Stanowisko kontrolerów PIP upewniło związkowców w przekonaniu, że mają prawo się tego domagać.

Postulat ten pojawił się już podczas sporu zakończonego w kwietniu br. Domagające się podwyżki pielęgniarki pracujące w systemie zmianowym argumentowały, że po wprowadzeniu od stycznia br. nowego zarządzenia dyrektora, tracą miesięcznie średnio po ok. 100 zł. Związki twierdzą, że dyrektor złamał przepisy wprowadzając zarządzenie, zanim przedstawiły mu wspólne stanowisko w sprawie proponowanych zmian. On natomiast uważa, że takie stanowisko zostało przedstawione, a dopiero później związki zmieniły zdanie - informuje Dziennik Polski.

Inspektor PIP po kontroli stwierdził, że dyrektor zbyt pospiesznie wydał zarządzenie, wobec czego dodatki powinny być naliczane jak wcześniej. Także w kwestii wypłat kwot wynikających z różnicy kontraktów przyznał rację związkowcom. Dyrektor szpitala twierdzi, że to, co należało się pracownikom, wypłacił. Kwestionuje też wyliczenia PIP.

Obecnie dwie największe w szpitalu organizacje związkowe - NSZZ Solidarność i Ogólnopolski Związek Zawody Pielęgniarek i Położnych - zdecydowały się na wysunięcie żądań. Dotyczą one wypłaty zobowiązań za pracę w dni wolne i wynikających z różnic kontraktów. Trzeci postulat dotyczy zwrotu kosztów za odzież roboczą lub jej zakupu.

Adam Styczeń, dyrektor SPZOZ w Myślenicach ocenia, że żądania są absurdalne - ich spełnienie kosztowałoby 4,5 mln zł w skali roku. Obie strony są umówione na spotkanie 19 września.

Czytaj więcej: www.dziennikpolski.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH