Mogilno: ile szpitali w powiecie?

Nie ma i nie będzie przyzwolenia mieszkańców na stopniowe wygaszanie szpitala i przenoszenie usług do Mogilna - twierdzą radni ze Strzelna. W powiecie mogileńskim trwa dyskusja na temat przyszłości dwóch szpitali.

Dyskusja jaką toczą mieszkańcy z władzami wynika z trudnej sytuacji finansowej lecznicy i nawiązuje do oczekiwanej ustawy o instytucjach systemu ubezpieczenia zdrowotnego. Według zapowiedzi resortu ustawa zwiększy kompetencje wojewodów w systemie ochrony zdrowia. To właśnie oni mają określać potrzeby zdrowotne w danym województwie.

W Mogilnie gościła Agnieszka Bańkowska, dyrektor Wydziału Zdrowia Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy. Spotkała się m.in. z władzami powiatu i przedstawicielami gmin wchodzących w jego skład. Przedstawiła propozycje zmian, jakie powinny zajść w mogileńskim SPZOZ prowadzącym szpital mieszczący się w budynkach w Mogilnie i Strzelnie.

Dyrektor zwróciła uwagę, że odległości między placówkami w Strzelnie i w Mogilnie, a także Inowrocławiu, nie są duże. We wszystkich funkcjonują oddziały wewnętrzne. Jej zdaniem w powiecie powinien być jeden taki oddział. Jak tłumaczyła konieczne są i inne zmiany, które dopasują strukturę szpitali do rzeczywistych potrzeb zdrowotnych mieszkańców.

- W przyszłości może być kłopot z funkcjonowaniem w jednym powiecie aż dwóch szpitali - przekonywała Bańkowska.

W ocenie radnych w szpitalu w pierwszym rzędzie powinno się postawić na inwestycje w sprzęt i poprawę standardu obsługi. Warto też zastanowić się nad poszerzeniem oferty w obszarach, które są nielimitowane np. na rozwój usług ginekologiczno - położniczych.

Więcej: http://www.pomorska.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH