Minister Zdrowia podjął decyzję o dofinansowaniu trzech nowych projektów zamieszczonych na liście projektów indywidualnych unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Dzięki finansowemu wsparciu powstanie Klinika Chorób Zakaźnych przy SPSK nr 1 w Lublinie. Zdaniem twórców projektu, ośrodek umożliwi wdrażanie programów profilaktycznych, ukierunkowanych na wirusowe zapalenie wątroby, zespoły nabytego niedoboru odporności oraz wczesnego wykrywania i leczenia nowotworów układu pokarmowego. Na ten cel SPSK wnioskował o blisko 31,5 mln zł.

Ponad 58,6 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) otrzyma także Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie na program poprawy efektywności leczenia leczenia chorób płuc w Instytucie.

W uzsadnieniu wnioskowacy argumentują, że realizacja projektu wpłynie na zwiększenie dostępności i jakości specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych w Instytucie, przyczyniając się do zmniejszenia liczby utraconych potencjalnych lat życia z uwzględnieniem niesprawności (DALY), wzrostu wykrywalności chorób płuc we wczesnych stadiach oraz do zwiększenia skuteczności diagnostyki i terapii schorzeń narządów klatki piersiowej w skali kraju.

Realizacja projektu zwiększy też dostępność do szerokiego spektrum specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń opieki medycznej w zakresie chorób układu oddechowego dla pacjentów ze wszystkich regionów Polski.

Za unijne środki zostanie także dokonana rozbudowa stołecznego Instytutu Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego o nowy oddział intensywnej terapii kardiologicznej wraz z przebudową klinik i wyposażeniem Instytutu w wysokospecjalistyczny aparat hemodynamiczny przystosowany do pracy hybrydowej. Instytut wnioskował o ponad 33 mln zł dofinansowania.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH