Medicover: przychody na poziomie 574 mln zł, plany inwestycji na 60 mln zł

Przychody spółek wchodzących w skład Grupy Medicover w Polsce wyniosły w 2011 roku 574 mln zł. W porównaniu do 2010 roku to wzrost o blisko 22 proc. Firma planuje, iż w ciągu najbliższych 5 lat zainwestuje w rozwój swojej sieci blisko 60 mln zł.

Jak czytamy w nadesłanym komunikacie, Grupa kontynuuje rozwój sieci centrów Medicover otwierając na terenie całego kraju kolejne placówki. Również Centrum Medyczne Damiana będące częścią Grupy Medicover otwiera nowe przychodnie, a także placówkę rehabilitacyjną.

Rzecznik prasowy Grupy Bartosz Maciejewski zwraca uwagę na fakt, że dynamicznie rozwija się również Synevo, spółka wykonująca badania laboratoryjne dla Medicover, która w 2011 roku uzyskała wzrost przychodów o 16 proc., wykonując w tym czasie 10 mln badań, czyli o 12 proc. więcej niż w 2010 roku.

Jak informuje, w ostatnich miesiącach do użytku oddane zostały kolejne szerokoprofilowe centra medyczne, m.in. w Warszawie, Katowicach oraz dwie w Krakowie. Łącznie Medicover posiada obecnie 30 centrów medycznych oraz 28 placówek działających bezpośrednio przy zakładach pracy.

- W porównaniu z latami wcześniejszymi, w 2011 roku klienci, zarówno ci obecni jak i potencjalni, znacznie bardziej świadomie podchodzili do wydatków na zdrowie. Dokładniej określali zakresy kontraktowanej opieki medycznej a także oczekiwany standard dostępności usług, tak by mieć pewność, że usługi, które otrzymają będą najwyższej jakości - mówi Paweł Kacprzyk, prezes Medicover Sp. z o.o. oraz Centrum Medycznego Damiana.

Według niego jest to typowy proces dla rynku, który wchodzi w kolejna fazę rozwoju. Przewiduje, że w kolejnych latach z pewnością ta tendencja się utrzyma. Jego zdaniem rynek usług medycznych cały czas się zmienia, rosną oczekiwania i wymagania klientów.

Bartosz Maciejewski podkreśla, że miniony rok to udany okres dla warszawskiego Szpitala Medicover, który w drugim roku działalności przyniósł firmie 35 mln zł przychodu.

- Znacząca część tej kwoty pochodziła od klientów prywatnych, posiadających wykupioną opiekę szpitalną w Medicover oraz osób, które każdorazowo płaciły za zrealizowane przez szpital usługi - informuje Maciejewski.

Dodaje, że w lutym br. placówka podpisała nowy kontrakt z NFZ na 2012 rok o wartości 4,1 mln zł. Uwzględniając kontrakt podpisany rok wcześniej, łączna kwota świadczeń realizowanych dla pacjentów NFZ wynosi 6,8 mln zł. 

comments powered by Disqus

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH