Dziennik Polska/Wirtualna Polska/Rynek Zdrowia | 25-02-2009 16:11

Medicover przejmie kontrolę nad Centrum Medycznym Damiana

Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na faktyczne przejęcie Centrum Medycznego Damiana przez firmę Medicover.

Medicover posiada już ok. 36 proc. udziałów w kapitale zakładowym warszawskiego Centrum Medycznego Damiana. Na podstawie decyzji UOKiK spółka nabędzie kolejne udziały - ok 22 proc., co spowoduje przejęcie przez nią kontroli nad centrum.

Centrum Medyczne Damiana ma w Warszawie cztery przychodnie, prywatny szpital oraz centrum diagnostyczne.

By umożliwić przejęcie udziałów Damiana przez  Medicover wszczęto postępowanie antymonopolowe. W trakcie tego postępowania UOKiK badał m.in. stan konkurencji na rynku prywatnych usług medycznych w Warszawie. Przeprowadzone postępowanie wykazało, że koncentracja nie przyczyni się do istotnego ograniczenia konkurencji, w szczególności przez powstanie lub umocnienie pozycji dominującej na rynku.

Medicover zajmuje się prowadzeniem centrów medycznych na terenie Warszawy, Łodzi, Krakowa, Lublina, Szczecina, Poznania oraz Trójmiasta. Spółka posiada również przychodnie przyzakładowe w kilkunastu miastach, zajmuje się także działalnością w zakresie transportu medycznego oraz organizowania kongresów, szkoleń i sympozjów dla personelu medycznego.