Medicalgorithmics emisją akcji chce sfinansować przejęcia w USA

Medicalgorithmics SA szykuje największą w tym roku emisję na NewConnect. Spółka w ramach oferty prywatnej zamierza pozyskać środki w wysokości od kilkudziesięciu do nawet 110 mln zł. Dzięki nim sfinansuje planowane przejęcia w USA.

W kręgu zainteresowań Medicalgorithmics S.A. znajduje się rynek Cardiac Safety. Spółka obserwuje podmioty, które na zlecenie koncernów farmaceutycznych badają wpływ nowych leków na serce pacjenta.  Według informacji spółki branża jest warta 1,7 mld dolarów i szybko się rozwija.

- W obecnej chwili przyglądamy się wielu podmiotom i z niektórymi prowadzimy rozmowy.  Na początku przyszłego roku planujemy sfinalizować przejęcie jednej, maksymalnie dwóch spółek. Nasza technologia na pewno znajdzie zastosowanie w przejmowanych podmiotach. Dzięki wejściu na ten perspektywiczny rynek uzyskamy dostęp do nowych kontraktów i odbiorców usług - mówi Marek Dziubiński, Prezes Zarządu Medicalgorithmics SA.

W grudniu 2011 roku Medicalgorithmics S.A. podpisała umowę na dostawę systemu PocketECG i usług z nim związanych z jednym z pięciu największych podmiotów działających w branży telediagnostyki kardiologicznej w USA. Transakcja opiewa na ponad 84 mln zł (24,7 mln USD). Z kolei w maju 2012 roku Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków dopuściła do obrotu na terenie USA najnowszą wersję systemu PocketECG. System PocketECG stworzony przez Medicalgorithmics S.A. monitoruje serca pacjentów pod kątem arytmii. Informacje przez całą dobę są przesyłane w czasie rzeczywistym z urządzenia do serwerów, a następnie analizowane przez lekarzy i techników.

Spółka pracuje już nad rynkowym debiutem jeszcze nowocześniejszego rozwiązania, systemu PocketECG trzeciej generacji, który będzie zintegrowaną platformą do diagnostyki arytmii, przypominającą medyczny smartphone i znacznie prostszą w obsłudze niż obecnie stosowane na świecie urządzenia. Planuje udostępnić naszym klientom nową generację urządzeń już w połowie 2013 roku.

Medicalgorithmics SA jest polską firmą powstałą w 2005 roku, dostawcą rozwiązań systemowych i algorytmicznych w zdalnej diagnostyce medycznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH