Radio Plus/Rynek Zdrowia | 28-12-2016 12:05

Mazowieckie wspiera szpital na Józefowie, cel to...

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzyma z budżetu woj. mazowieckiego ponad 4 mln zł na wkład własny do projektu termomodernizacji budynku głównego szpitala.

Szacowana wartość termomodernizacji Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu to ponad 19 mln zł. Fot. Archiwum

Dzięki temu będzie mógł się ubiegać o dofinansowanie unijne w ramach RPO WM 2014-2020. Decyzję w tej sprawie podjął we wtorek, 27 grudnia br. zarząd województwa mazowieckiego. Środki zostaną przekazane szpitalowi w latach 2017 i 2018 r. Dzięki temu zarząd spółki będzie mógł ubiegać się o unijne dofinansowanie tej inwestycji - podaje Radio Plus. 

Szacowana wartość projektu to ponad 19 mln zł, zaś wsparcie z UE to 15 mln zł. "Zwiększenie efektywności energetycznej budynku głównego Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu" to nazwa projektu, który zarząd spółki zamierza zgłosić do konkursu w ramach RPO WM 2014-2020. Zakłada on kompleksową termomodernizację budynku głównego szpitala, a także montaż instalacji fotowoltaicznej i systemu zarządzania energią.

Więcej: www.radioplus.com.pl