Jak poinformowała Lidia Krawczyk z Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, wnioski o dofinansowanie projektów realizowanych w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego 2004-2006 złożyły 62 podmioty, w tym publiczne i niepubliczne szpitale i zakłady opieki zdrowotnej.

– Szpitale i zakłady opieki zdrowotnej z Mazowsza ubiegają się o dofinansowanie swoich inwestycji w wysokości prawie 128 mln zł. Aby otrzymać unijne wsparcie, projekty muszą obejmować swym zakresem zakup sprzętu i urządzeń medycznych, a także zakup i wyposażenie środków transportu sanitarnego – wyjaśniła Krawczyk.

Dodała, że wyselekcjonowane projekty, które otrzymają unijne pieniądze, zostaną ogłoszone nie później niż w ciągu półtora miesiąca.

– Będziemy chcieli dokonać tej oceny jak najszybciej, jak najszybciej wyłonić najlepsze projekty, by środki na rzecz beneficjenta zostały jak najszybciej przekazane – zapewniła Krawczyk.

Warunkiem przyznania pieniędzy jest m.in. finansowe zakończenie realizacji projektu przed 31 stycznia 2009 r. oraz kontrakt podpisany przez ubiegającą się o wsparcie placówkę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Krawczyk podkreśliła, iż liczba zgłoszeń świadczy o dużym zainteresowaniu placówek medycznych z Mazowsza pozyskiwaniem środków unijnych na podnoszenie poziomu regionalnej infrastruktury ochrony zdrowia.

Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych z siedzibą w Warszawie została powołana w 2007 r. przez sejmik województwa mazowieckiego. Realizuje zadania związane z wdrażaniem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007- 2013 oraz komponentu regionalnego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - fundusze unijne na lata 2007-2013. Ma oddziały w Płocku, Ciechanowie, Ostrołęce, Siedlcach i Radomiu

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH