Mazowieckie: informatyzacja przysuskiego szpitala

SPZOZ w Przysusze zostanie zinformatyzowany dzięki wsparciu z budżetu Unii Europejskiej. Na ten cel otrzyma dotację w wysokości 2,1 mln zł.

Dziś (29 października) umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek województwa mazowieckiego Leszek Ruszczyk oraz dyrektor SPZZOZ w Przysusze Grzegorz Dziekan.

Informatyzacja szpitala umożliwi m.in. umawianie wizyt lekarskich przez Internet oraz sprawniejsze zarządzanie placówką 

Obecnie szpital w Przysusze nie dysponuje nowoczesnym sprzętem komputerowym i systemem informatycznym, które umożliwiłyby sprawne zarządzanie placówką zarówno od strony medycznej jak i administracyjnej. Dokumentacja przygotowywana jest nadal w formie papierowej, a jej obieg jest utrudniony nie tylko w samym szpitalu, ale też w jednostkach mu podległych.

W ramach projektu zakupione zostaną komputery, drukarki, serwery oraz specjalistyczne oprogramowanie. Wdrożony zostanie również system elektronicznego obiegu dokumentów. Poprawi to wymianę danych pomiędzy jednostkami organizacyjnymi SPZZOZ w Przysusze m.in.: szpitalem, działem farmacji szpitalnej, Przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Poradnią Specjalistyczną i Diagnostyczną, Zakładem Opiekuńczo Leczniczym oraz Wiejskimi Ośrodkami Zdrowia w Glińcu, Sadach i Ruskim Brodzie.

Przebudowana zostanie także strona internetowa szpitala. Umożliwi to pacjentom m.in. internetową rejestrację wizyt czy też dostęp do wyników badań. Oprócz tego, z myślą o pacjentach nie posiadających dostępu do Internetu, pojawią się dwa InfoKioski z bezpłatnym dostępem do sieci. Jeden z nich zainstalowany będzie w przychodni, a drugi - w szpitalu.

Z myślą o bezpieczeństwie w szpitalu zainstalowany zostanie monitoring CCTV. Monitorowane będą wejścia do szpitala i przychodni oraz serwerownia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH