Czwartek, 24 kwietnia 2014 

KOMENTARZE (79)

 • victoza lek na cukrzyce typ2
  kiedy lek victoza bedzie refundowany to skandal ile teraz apteki sobie zadaja od 523--580 zl a pisze sie ze ps. Stanowisko Rady Konsultacyjnej
  nr 20/6/2010 dnia 15 marca 2010r.
  w sprawie zasadności zakwalifikowania leku
  liraglutidum (VictozaR) w leczeniu cukrzycy typu 2,
  jako świadczenia gwarantowanego
  Rada Konsultacyjna uznaje za zasadne zakwalifikowanie leku liraglutyd (VICTOZAR), roztwór
  do wstrzykiwań, 6mg/ml, jako świadczenia gwarantowanego, finansowanego w ramach
  wykazu leków refundowanych, z 50% odpłatnością.
  Uzasadnienie stanowiska
  VictozaR jest lekiem podawanym w iniekcjach podskórnych, należącym do nowej grupy
  leków - inkretyn, wykazujących lepszą od pochodnych sulfonylomocznika skuteczność
  w terapii cukrzycy, mierzoną drugorzędowymi punktami końcowymi - stężeniem HbA1c
  i poziomem glikemii w surowicy krwi. Ze względu na krótkie doświadczenie z omawianym
  produktem leczniczym Rada proponuje zastosowanie 50% odpłatności i wpisanie na listę
  leków refundowanych
  moje pytanie kiedy moge sie spodziewac tej znizki poniewaz mnie to dotyczy a na dzien dzisiejszy cena jest 527,oo to troche ?

  ~krysia, 2012-07-29

 • purchase detrol
  <b>purchase detrol</b>

  ~Dr.Omifalf, 2012-07-19

 • Ignorancja
  Jak czytam komentarze na temat ADHD i metylofenidatu (Concerta/Medikinet/Ritalin) to się zastanawiam czy internet jest pełen idiotów czy tylko trolli?

  "Rodzice dzieci z ADHD radośnie zareagowali na fakt refundacji Concerty. Lek będzie bardziej dostępny i częściej stosowany." - Concerta jest refundowana od dawna, tylko teraz był ten bajzel z refundacją, a teraz znowu jest jak wcześniej. "Problem polega na tym,że substancja chemiczna którą zawiera jest szkodliwa dla Waszych dzieci.To narkotyk!!!" - To demagogia, ból nowotworowy leczy się morfiną, ADHD leczy się metylofenidatem - to normalne, nie należy demonizować. Narkotyki są lekami.

  "No to teraz wszyscy będą świetnie przygotowani na maturę i inne egzaminy.
  Nie trzeba już będzie pić syropu PINI. Gratulacje!" - Ta wypowiedź jest tak idiotyczna, że nie warto jej komentować. Swoją drogą syrop Pini to kodeina - opiat nie mający nic wspólnego ze stymulantami ani poprawą sprawności umysłowych.

  "Żle się stało, że lek ten nie został wprowadzony do refundacji na zasadach różowych recept. Niestety, obawiam się o losy osób nadużywających ten specyfik. Teraz stanie się on w zasięgu ręki tak jak tramal." - Mylisz pojęcia. Co innego refundacja, co innego kategoria dostępności. Metylofenidat jest na różową receptę.

  "Co znaczy : jako element kompleksowego (zawierajacego psychoterapie) leczenia dzieci?" - To tam takie puste słowa, no bo kto to niby skontroluje, czy jest równoległa psychoterapia? Bardziej istotne jest słowo "dzieci" - osoby powyżej 18rż już dla ministerstwa automatycznie wyzdrowiały :/

  ~adehadek, 2012-02-27

 • SKANDAL!!!
  Od 4 lat leczę sie na zapalenie trzustki i od dzis przestaje UMRĘ NIEDŁUGO przez to że leki które przyjmuję, lekarz nie chce mi wypisywać jako do refundacji tylko dużymi literami mam napisane na recepcie 100% płatności. A ja nie mam tyle pieniędzy żeby kupić leki za całą sumę! żyje za 11 zł dziennie jestem studentką!
  SKANDAL!!!

  ~Trzusta, 2012-01-31

 • Leki refundowane
  Lek o który pytał Mario, jak i wiele innych można sprawdzić w bazie którą poleca officemakra - naprawdę SUPER!

  ~Michał, 2012-01-26

Strony:

DODAJ KOMENTARZ

W życiu kobiety nie ma dobrego czasu na otyłość

Otyłość jest poważnym problemem na każdym etapie życia kobiety: od małej dziewczynki po panią w wieku menopauzalnym. Zadaniem lekarzy rodzinnych, pediatrów, ginekologów, endokrynologów - jest wskazywać kobietom bliższe i dalsze konsekwencje otyłości - mówi prof. Violetta Skrzypulec-Plinta, kierownik Katedry Zdrowia Kobiety oraz Zakładu Profilaktyki Chorób Kobiecych i Seksuologii KZK, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 • Od nagłej i niespodziewanej śmierci...

  ... zachowaj nas Panie - śpiewają ludzie, ale modlitwę warto uzupełnić sensownym działaniem. "Daj Bogu szansę" - mawiał pewien rabin. O potrzebie tej szansy warto(...)

 • Dobrze zarządzajmy sporem

  Przez wiele lat proces zarządzania ryzykiem był utożsamiany z wykupieniem przez placówkę medyczną obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej - mówi mec(...)

POLECAMY W SERWISACH

Newsletter

Najnowsze informacje z Rynku
Zdrowia wprost na Twój e-mail.
Wiadomości, opinie, komentarze,
analizy!

* Zamówienie newslettera oznacza akceptację Polityki prywatności portalu.
 
Odwiedź i polub nasz profil na Facebooku. Znajdziesz tam przegląd najciekawszych informacji dnia. Subskrybuj kanały RSS - bądź na bieżąco z informacjami z serwisu. Moduł z najnowszymi informacjami Rynku Zdrowia w Twoim serwisie.