Małopolskie: są konkursy uzupełniające na opiekę specjalistyczną

Małopolski Oddział Wojewódzki NFZ ogłosił konkursy uzupełniające na świadczenia w rodzaju ambulatoryjna opieka specjalistyczna.

Jak informuje małopolski oddział Funduszu, na stronie internetowej oddziału – w zakładce „Kontraktowanie 2011- Informator o postępowaniach konkursowych” – ukazały się ogłoszenia postępowań poprzedzających zawarcie umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej prowadzonych w trybie konkursu ofert. Postępowania powyższe mają charakter konkursów uzupełniających.

Konkursy dotyczą m.in. badań elektrokardiograficznych, świadczeń w zakresie alergologii, chirurgii ogólnej, dermatologii, diabetologii, endokrynologii, gruźlicy i chorób płuc, hematologii, kardiologii, nefrologii, okulistyki, ginekologii, reumatologii oraz urologii.

Postępowanie konkursowe w Małopolsce było największym przedsięwzięciem w skali kraju. W trakcie konkursu wpłynęło 5614 ofert od placówek ubiegających się o finansowanie ze środków publicznych. O kontrakt wystąpiło blisko 800 nowych podmiotów.

Jak informowała Jolanta Pulchna, rzecznik Oddziału od 1 stycznia 2011 r. mieszkańcy Małopolski mogą korzystać z 1700 poradni specjalistycznych, 259 placówek oferujących świadczenia psychiatryczne. 155 podmiotów zapewni dostęp do świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej, w 49 miejscach pomoc uzyskają chorzy terminalnie. Szpitalną opiekę medyczną zabezpieczą oddziały w 49 placówkach. By poprawić dostępność do rehabilitacji Małopolski Oddział uzgodnił 444 umowy na poradnie i zabiegi.

Rada Społeczna małopolskiego NFZ, która zebrała się 29 grudnia br., zwróciła jednak uwagę, że wśród świadczeniodawców, którzy podpisali kontrakt na 2011 r. zabrakło placówek przez lata uznawanych przez NFZ za bardzo dobre.

Jak podaje Dziennik Polski, wśród nich znalazły się m.in. Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży sp. z o.o. w Krakowie, Szpital w Rabce-Zdroju, oddział okulistyczny w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, NZOZ Psychiatryczny Cerebral w Myślenicach.

Rada Społeczna MOW NFZ zwróciła też uwagę, że w wyniku rozstrzygnięć konkursowych pacjenci wielu rejonów Małopolski, będą mieli w nowym roku utrudniony dostęp do leczenia. Dlatego domagała się, by Fundusz przeprowadził konkurs uzupełniający, który uwzględniłby dostępność terytorialną do świadczeń medycznych w przyszłym roku.

Więcej: www.nfz-krakow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH