Małopolskie: przychodnia nie otrzymała kontraktu - poszli do prokuratury

Prokuratura bada, czy Małopolski Oddział NFZ dopuścił się przestępstwa, odmawiając kontraktu Specjalistycznej Przychodni Psychiatrycznej NZOZ "Cerebral" w Myślenicach.

Jak podaje Dziennik Polski, wcześniej prezes NFZ Jacek Paszkiewicz nakazał ponowne rozpatrzenie przez oddział NFZ prawidłowości przebiegu konkursu ofert, do którego stawała przychodnia. Dyrektor oddziału podtrzymała swoją wcześniejszą decyzję, argumentując, że oferty dwóch innych świadczeniodawców zapewnią dostęp do świadczeń na terenie powiatu myślenickiego w należytym stopniu.

Jak przekonuje przychodnia, pacjenci nie chcą korzystać z pomocy innego psychiatry. Walcząc o kontrakt dla NZOZ Cerebral zawiązali nawet Komitet Obrony Praw Chorych Psychicznie. 

Konkurs na leczenie psychiatryczne na terenie Myślenic wygrały dwie placówki. Jak sprawdzał Dziennik Polski, w jednej przyjmuje trzech lekarzy, zamiast czterech deklarowanych w konkursie, a terminy przyjęć są odległe; w drugiej – jeden lekarz zamiast dwóch, a szpital leczy mimo że kontraktu nie ma nadal podpisanego i nie otrzymał pieniędzy.

Jolanta Pulchna, rzecznik Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, podtrzymuje, że Fundusz zabezpieczył dostęp do świadczenia leczenie psychiatryczna na terenie powiatu myślenickiego.
 
– Dwie placówki, które wygrały konkurs, przedstawiły konkurencyjne w stosunku do NZOZ „Cerebral” oferty. Takie rozstrzygnięcie konkursu na poradnie zdrowia psychicznego w powiecie myślenickim było uzasadnione, poparte analizami ofert, zgodne z przepisami, a wybrane w toku konkursu placówki zabezpieczają dostęp do leczenia. Takich też argumentów użyliśmy również w wyjaśnieniach dla Centrali – mówi portalowi rynekzdrowia.pl rzecznik MOW NFZ.
 
Jak zaznacza, zgłoszenie sprawy przez placówkę do prokuratury jest jedną z form odwołania, którymi może posłużyć się świadczeniodawca, a dokumentacja konkursu będzie dostępna dla prokuratury w toku postępowania.
  Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH