Małopolska: zarząd otworzył worek z nagrodami

Spośród 14 szpitali, dla których województwo małopolskie pełni funkcję organu założycielskiego, jedynie trzech dyrektorów nie dostało nagród od zarządu województwa. Wysokość gratyfikacji za ubiegły rok to jedna lub dwie dodatkowe pensje miesięczne.

Na długiej liście wyróżnionych zabrakło dyrektorów: Szpitala Specjalistycznego w Nowym Sączu, Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Andrychowie i Zakładu Długoterminowej Opieki Medycznej w Makowie Podhalańskim.

Proporcje między nagrodzonymi a nienagrodzonymi mogą świadczyć o bardzo wysokiej ocenie funkcjonowania lecznic dokonanej przez zarząd województwa.

Nagrody dyrektorom podległych samorządowi szpitali wypłacane są z budżetów tych placówek, a nie budżetu Urzędu Marszałkowskiego - zauważa dziennikposki24.pl i podkreśla, że szefowie 6 szpitali wojewódzkich, które miały w ubiegłym roku straty, też dostali pieniądze.

Jak mówi portalowi rynekzdrowia.pl Piotr Odorczuk, kierownik biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie, nagrody przyznawane były także w przypadku zredukowania zadłużenia. Wyniosły od stu do dwustu procent miesięcznego wynagrodzenia.

- Decyzja o wysokości nagrody podyktowana była konkretnymi wynikami - zaznacza Odorczuk.

- Na przykład Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika miał dodatni wynik finansowy, wysoki wskaźnik płynności, wzrost produktywności pracy na jednego zatrudnionego o 31 proc., dobre pozyskiwanie funduszy unijnych i dodatkowych środków z darowizn, zakończył także budowę nowego pawilonu szpitalnego, a dyrektor otrzymał tytuł Menadżera Roku 2010 w ochronie zdrowia - wylicza zasługi dyrektora przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH