Małopolska: kontrola w NFZ zakończona, wyniki nieznane

Wyniki kontroli w Małopolskim OW NFZ, przeprowadzonej przez Centralę Funduszu, a dotyczącej kontraktowania świadczeń zdrowotnych, nie są jeszcze znane. Ich ogłoszenie zapowiadano na 25 stycznia.

– 25 stycznia wystąpienie pokontrolne zostało wysłane do Małopolskiego Oddziału NFZ, który jako pierwszy musi się z nim zapoznać – powiedział portalowi rynekzdrowia.pl Andrzej Toszyński, rzecznik Centrali NFZ.

Stwierdził, że liczący ok. 30 stron raport z kontroli doraźnej w Małopolskim NFZ nie zostanie zamieszczony na stronach internetowych Centrali. Być może uczyni to oddział Funduszu.

Andrzej Troszyński dodał również, że zakres kontroli, przeprowadzonej na wniosek samego oddziału, obejmował jedynie badanie zgodności prac komisji konkursowych z obowiązującymi przepisami. W ten sposób rzecznik odniósł się do listy zarzutów – formułowanych przez świadczeniodawców pod adresem małopolskiego NFZ.

Dotyczyły one m.in. uniemożliwienie pełnego dostępu do informacji o konkurencyjnych ofertach oraz nadmiernego eksponowania kryterium ceny oferowanej usługi w systemie punktowo-rankingowym przy marginalizowaniu kryterium jakości usług, posiadanych certyfikatów, kwalifikacji kadry, co w konsekwencji otworzyło kontraktową furtkę nowym podmiotom.

Jak poinformowała nas Jolanta Pulchna, rzecznik Małopolskiego OW NFZ, po otrzymaniu z Centrali wyników kontroli na temat kontraktowania, dyrekcja oddziału przeanalizuje materiał i niezwłocznie udostępni zainteresowanym informacje na temat ustaleń i wniosków.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH