Małopolska: dostęp do programów lekowych jest zapewniony

Małopolski oddział NFZ informuje o zakończeniu postępowania konkursowego w zakresie programów zdrowotnych (lekowych) oraz terapeutycznych programów zdrowotnych (program chemioterapii niestandardowej).

W obu konkursach ogłoszono 40 postępowań (39 postępowań w ramach programów zdrowotnych, jedno postępowanie w ramach terapeutycznych programów zdrowotnych), na które wpłynęło w sumie 149 ofert.

W trakcie negocjacji zostały uzgodnione umowy na wszystkie programy lekowe, w ramach których pacjenci mogą korzystać z drogich terapii wykorzystywanych m.in. w schorzeniach onkologicznych, czy chorobach ultrarzadkich.
 
Wartość wszystkich umów wynosi prawie 97 mln zł.
 
Od 1 lipca w Małopolsce realizuje się 40 programów lekowych (w tym program chemioterapii niestandardowej), w tym 6 nowych: leczenie zaawansowanego raka jelita grubego, niedrobnokomórkowego raka płuca, zaawansowanego włókniakomięsaka guzowatego skóry (Dfsp), leczenia mięsaków tkanek miękkich, niskorosłych dzieci z ciężkim pierwotnym niedoborem Igf-1 oraz leczenie ciężkich wrodzonych hiperhomocysteinemii.

Małopolski oddział Funduszu informuje, że w zakresie programów wszyscy dotychczasowi świadczeniodawcy zachowali umowy, co oznacza możliwość kontynuacji terapii dla pacjentów. W wyniku rozstrzygnięć konkursów na mapie realizatorów programów lekowych i chemioterapii niestandardowej od 1 lipca br. znaleźli się też nowi świadczeniodawcy.

Więcej: http://www.nfz-krakow.pl Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH