Magellan został częścią włoskiej grupy bankowej Banca Farmafactoring Magellan został częścią włoskiej grupy bankowej Banca Farmafactoring. Fot. Archiwum

W wyniku zakończonego sukcesem wezwania na sprzedaż akcji Magellan SA, ogłoszonego przez Banca Farmafactoring (BFF), spółka została częścią włoskiej grupy bankowej BFF. Obie spółki liczą na efekt synergii i dalszą, bardzo dynamiczną ekspansję na rynku szpitalnym i samorządowym.

Na początku stycznia włoski inwestor ogłosił wezwanie do zapisywania się na sprzedaż wszystkich akcji Magellana. Ostatecznie, na początku czerwca, skupił ponad 97 proc. akcji.

- Transakcja z nową grupą bankową na polskim rynku - Banca Farmafactoring (BFF) - jest konsekwencją wyboru opcji strategicznej dla spółki Magellan i jestem dumny, że mogliśmy taką transakcję zrealizować - powiedział prezes Magellan SA Krzysztof Kawalec podczas konferencji w PAP. W jego przekonaniu przed Magellanem otwiera się nowy, ale "również bardzo ciekawy i dynamiczny rozdział".

- Firma Magellan przypomina naszą - podkreślił Massimiliano Belingheri, CEO Banca Farmafactoring. Podczas prezentacji przekonywał, że w wyniku współdziałania obu firm skala synergii może okazać się niezwykle korzystna ekonomicznie i organizacyjnie. Synergia w zakresie struktury i dostępności finansowania, w tym obniżenia kosztów finansowania działalności poprzez wykorzystanie płynności i licencji bankowej BFF pozwoli zwiększyć skalę biznesu.

Podobne obszary i sposób działania obu spółek pozwolą natomiast ujednolicić ofertę produktową oraz lepiej skoordynować ekspansję na nowe rynki zagraniczne.
Massimiliano Belingheri zwrócił uwagę, że obie firmy zostały zbudowane przez małe zespoły pracowników, a potem udanie rozwijały aktywną działalność na rynkach krajowych i zagranicznych, zdobywając wiodącą pozycję w atrakcyjnej niszy rynkowej.

CEO Banca Farmafactoring jest przekonany, że "rozwój ekonomiczny Polski oraz wzrost inwestycji w sektorze publicznym zapewni pozytywne tło dla inwestycji w spółkę Magellan". Krzysztof Kawalec wyraził nadzieję, że partnerzy z Banca Farmafactoring będą wspierać rozwój spółki tak, jak dotychczasowi właściciele.

- Wierzymy, że pozwolimy Magellanowi rozwijać się szybciej i działać jeszcze lepiej. Będziemy zarząd, jak i cały zespół aktywnie wspierać - powiedział Belingheri.
Spółka Magellan będzie odpowiadała za rozwój działalności Grupy BFF w Europie Centralnej i Wschodniej.

Grupa Magellan dostarcza zindywidualizowane usługi finansowe, które umożliwiają optymalne i efektywne zarządzanie finansami przez podmioty działające na rynku medycznym i jednostek samorządów terytorialnych. Przez ponad 18 lat działalności udzieliła 9,1 mld zł finansowania. Aktywnie współpracuje z ponad 500 podmiotami na rynku medycznym.

Grupa BFF to niezależny włoski bank, specjalizujący się w obszarze zarządzania wierzytelnościami i faktoringu należności na rynku opieki medycznej i sektora samorządowego w Europie Południowej (Włochy, Hiszpania, Portugalia). W 2015 roku Grupa BFF zarządzała wierzytelnościami o łącznej wartości 6,286 mln EUR i osiągnęła zysk brutto w wysokości 96.3 mln EUR. Bank BFF został założony w 1985 w Mediolanie, a obecnie ma swoje biura w Rzymie, Madrycie i Barcelonie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH