Magellan popisał w I półroczu umowy warte 600 mln zł

W I półroczu 2011 roku wartość umów zawartych przez grupę Magellan wzrosła o 54 proc., do 600 mln zł w stosunku do I półrocza 2010 roku, natomiast zysk grupy w I kw. 2011 r. wzrósł rdr o 37 proc., do ponad 7 mln zł a przychody zwiększyły się o 40 proc., do 19,3 mln zł.

Grupa Magellan chce utrzymać dynamikę wzrostu zysku netto na poziomie przynajmniej 37 proc. Zapowiada pozytywne wyniki za I półrocze. Do końca 2011 r. planuje wejście na kolejny rynek zagraniczny - powiedział agencji Krzysztof Kawalec, prezes zarządu spółki.

- Naszym celem jest utrzymanie dynamiki wzrostu w kolejnych kwartałach. Średnia roczna dynamika wzrostu zysku netto w latach 2005-2010 wynosiła 37 proc. Chcielibyśmy osiągać dynamikę porównywalną z latami poprzednimi. Pierwsze półrocze pokazuje, że wyniki będą dobre - dodał.

Zdaniem prezesa, rynek ma duże perspektywy rozwoju, ponieważ brakuje produktów, które odpowiadałyby kompleksowo na potrzeby klientów. W 2010 roku została powołana Med Finance, spółka zależna od Magellana, które zajmuje się finansowaniem inwestycji w sektorze służby zdrowia.

- Produkty bankowe są nastawione na finansowanie drobnego sprzętu medycznego. My pozwalamy inwestować w infrastrukturę szpitalną, remonty czy projekty informatyczne. Mamy kompleksową ofertę - powiedział Kawalec.

Prezes poinformował, że wzrost wartości kontraktów zawartych w I kw. to zasługa przede wszystkim działalności na rynku krajowym i nowej oferty produktowej dostosowanej do zmian legislacyjnych, pozwalającej na finansowanie zarówno bieżącej działalności, jak i inwestycji w sektorze służby zdrowia.

Z kolei udział spółek zagranicznych działających w Czechach i na Słowacji jest niewielki. Grupa Magellan rozważa także ekspansję na rynki węgierski oraz rumuński. Kawalec powiedział, że działalność w Czechach i na Słowacji jest wciąż na etapie początkowym, ale dynamiki wzrostu na rynkach zagranicznych są znaczące.

Większościowym akcjonariuszem spółki Magellan jest Polish Enterprise Fund IV zarządzany przez Enterprise Investors. Magellan aktywnie współpracuje z ponad 500 podmiotami działającymi na rynku medycznym.

Grupa Magellan dostarcza usługi finansowe na rynku medycznym. Oferta obejmuje finansowanie należności, refinansowanie zobowiązań, pożyczki, gwarancje, factoring oraz leasing finansowy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH