MZ: zdrowie wśród obszarów wsparcia unijnego w l. 2014-2020

Komisja Europejska zatwierdziła umowę partnerstwa, która otwiera drogę do negocjacji poszczególnych programów operacyjnych. Dla sektora ochrony zdrowia jest to szansa na realizację wielu ważnych przedsięwzięć.

Umowa partnerstwa wskazuje m.in. rodzaje inwestycji, które będą mogły być dofinansowanie, układ programów operacyjnych, zarys systemu ich wdrażania oraz podział odpowiedzialności za zarządzanie funduszami europejskimi. Jest to efekt kilkumiesięcznych negocjacji z Komisją Europejską. Kluczem do osiągnięcia porozumienia była współpraca i zaangażowanie wszystkich stron.

W rozmowach uczestniczyło także Ministerstwo Zdrowia, które przedstawiło propozycje obszarów wsparcia sektora ochrony zdrowia do 2020 roku. W kolejnych latach dofinansowanie przedsięwzięć w tym obszarze będzie możliwe zarówno na poziomie krajowym, jak i regionalnym. Dofinansowane zostaną projekty infrastrukturalne i tzw. działania miękkie.  

Kolejnym etapem programowania będzie uzgodnienie z Komisją Europejską poszczególnych programów operacyjnych. Stworzą one spójny system dokumentów strategicznych i programowych na nową perspektywę finansową.

Więcej: http://www.mz.gov.pl/ Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH