MZ: wypłaty podwyżek dla ratowników są realizowane Fot. archiwum

Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na pojawiające się w mediach doniesienia dotyczące podwyżek lekarskich finansowanych z puli środków dla ratowników przekonuje, że wypłaty dla tych drugich są realizowane na bieżąco.

Jak przypomina resort 18 lipca 2017 r. minister zdrowia, Komitet Protestacyjny Ratowników Medycznych oraz Sekcja Krajowa Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ „Solidarność” podpisali porozumienie dotyczące podwyżek dla ratowników medycznych.

Na mocy porozumienia wzrosło średnie miesięczne wynagrodzenie o 400 zł brutto – od 1 lipca 2017 r., o kolejne 400 zł brutto – od 1 stycznia 2018 r.: 
- ratowników medycznych, którzy są członkami zespołów ratownictwa medycznego u wykonawców głównych i podwykonawców systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne,
- dyspozytorów medycznych,
-pielęgniarek systemu, które są członkami zespołów ratownictwa medycznego, zatrudnionymi u dysponentów zespołów ratownictwa medycznego (podwykonawców w pozaszpitalnym systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne).

Aneksowanie umów z dysponentami zespołów ratownictwa medycznego w zakresie przekazania celowych środków na wypłatę podwyżek dla tych grup pracowników zakończyło się 30 sierpnia br. Wypłaty są realizowane na bieżąco.

Porozumienie dotyczy także ratowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych – na takich samych warunkach i w takiej samej wysokości.

NFZ aneksował umowy na leczenie szpitalne, które zwiększyły stawkę bazową dla szpitalnego oddziału ratunkowego i izby przyjęć o:

2% – od 1 lipca 2017 r.,
4% od – 1 października 2017 r.

Podstawą do aneksowania umów ze szpitalami było Zarządzenie Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie określenia warunków zawierania i realizacji umowy w rodzaju leczenie szpitalne w zakresie świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym i w izbie przyjęć.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH