MZ: wyniki kontroli w NFZ w drugiej połowie miesiąca

Ministerstwo Zdrowia przeprowadziło w Centrali NFZ kontrolę przyznanych lub wypłaconych w 2010 roku dyrektorom oddziałów wojewódzkich NFZ innych niż wynagrodzenie zasadnicze świadczeń wynikających ze stosunku pracy.

Jak poinformował 9 listopada portal rynekzdrowia.pl Krzysztof Suszek, dyrektor Biura Prasy i Promocji MZ kontrola już została zakończona, a protokół przedstawiono prezesowi NFZ 26 października 2010 r.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie kontroli prezesowi NFZ przysługuje prawo do złożenia umotywowanych zastrzeżeń do ustaleń zawartych w protokole w terminie 14 dni od dnia jego otrzymania. W przypadku złożenia zastrzeżeń kontrolerzy zobowiązani są do ich rozpatrzenia i – zależnie od zajętego stanowiska – podjęcia dodatkowych czynności kontrolnych.

Następnie, po otrzymaniu ostatecznego stanowiska w sprawie, prezes NFZ w ciągu 7 dni zobowiązany jest do podpisania protokołu kontroli lub pisemnego wyjaśnienia przyczyn odmowy jego podpisania.

Krzysztof Suszek zaznacza, że spodziewany termin zapoznania się z wynikami kontroli to druga połowa listopada 2010 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH