MZ ws. wpływu pomieszczeń lub urządzeń na bezpieczeństwo pacjentów Jak przypomina MZ, 30 listopada 2017 r. weszła w życie zmiana ustawy o działalności leczniczej Fot. PTWP (zdjęcie ilustracyjne)

W poniedziałek (18 grudnia) resort zdrowia opublikował opinię dot. wpływu niespełniania wymagań dotyczących pomieszczeń lub urządzeń na bezpieczeństwo pacjentów.

Jak przypomina MZ, 30 listopada 2017 r. weszła w życie zmiana ustawy o działalności leczniczej. Dotyczy ona podmiotów wykonujących działalność leczniczą, które realizują program dostosowania pomieszczeń i urządzeń do wymagań określonych w rozporządzeniu ministra zdrowia w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.

Jeśli wspomniane podmioty nie zrealizują, choćby częściowo, programu do końca roku, powinny wystąpić do właściwych inspektorów sanitarnych z wnioskiem o wydanie opinii stwierdzającej, że niespełnianie tych wymagań nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa pacjentów.

Dołączona do wniosku analiza ryzyka dla bezpieczeństwa zdrowotnego pacjentów, w kontekście udzielanych świadczeń zdrowotnych, znacznie usprawni postępowanie prowadzone przez inspektorów.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH