Departament ubezpieczenia zdrowotnego w Ministerstwie Zdrowia, we współpracy ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie realizuje projekt pn. "Nowoczesne zarządzanie w zakładach opieki zdrowotnej - szkolenia z zakresu rachunku kosztów i informacji zarządczej oraz narzędzi restrukturyzacji i konsolidacji ZOZ", współfinansowany przez Unię Europejską.

Głównym celem projektu jest przekazanie pracownikom podmiotów leczniczych oraz przedstawicielom podmiotów tworzących wiedzy w zakresie możliwości wykorzystania nowego modelu rachunku kosztów (przygotowanego przez ekspertów Szkoły Głównej Handlowej) w procesie uzyskiwania rzetelnej informacji o rzeczywistych kosztach świadczeń opieki zdrowotnej i w procesie zarządzania podmiotami leczniczymi - informuje resort zdrowia.

Prezentowane rozwiązania z zakresu nowego modelu rachunku kosztów będą podstawą do tworzenia przyszłych rozwiązań legislacyjnych w tym zakresie; dlatego celem szkolenia jest również przedstawienie założeń nowego modelu rachunku kosztów, co może w istotny sposób ułatwić jego późniejsze wdrażanie.

Dodatkowym celem projektu będzie upowszechnienie wiedzy na temat nowoczesnych narzędzi restrukturyzacji oraz modeli organizacji opieki zdrowotnej zgodnie z ideą opieki koordynowanej (managed care).

W związku z tym Ministerstwo Zdrowia organizuje w ramach projektu bezpłatne, jednodniowe szkolenia, które skierowane są m.in. do podmiotów leczniczych oraz do wszystkich podmiotów tworzących, będących beneficjentami projektu.

Między 30 stycznia a 28 lutego 2013 r. zaplanowano jednodniowe szkolenia w województwach: wielkopolskim, łódzkim, pomorskim i mazowieckim.

Szczegóły: www.nzzoz.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH