MZ: rozmowy na temat podziału funduszu zapasowego NFZ

Resort zdrowia przestawił informację po spotkaniu z udziałem przedstawicieli NFZ i NSZZ "Solidarność" regionów Śląsko-Dąbrowskiego, Częstochowskiego oraz Podbeskidzkiego. Rozmowy dotyczyły podziału funduszu zapasowego NFZ pomiędzy województwa.

Strona związkowa zażądała natychmiastowego anulowania zarządzenia prezesa NFZ z dnia 10 października 2011 r., w którym dokonano podziału funduszu zapasowego pomiędzy trzy województwa. Jednocześnie NSZZ ”Solidarność” wystąpił o zwiększenie puli środków Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ o kwotę nie mniejszą niż 350 mln zł w celu pokrycia braków finansowych ŚOW.

Prezes NFZ Jacek Paszkiewicz zadeklarował, że gdy po I kwartale 2012 r. (nie wcześniej niż 20 kwietnia) okaże się, że wpływ pieniędzy ze składek będzie na podobnym lub wyższym poziomie niż planowany, możliwe będzie uregulowanie należności za migracje za rok 2009 ze środków pochodzących z rezerwy ogólnej Funduszu.

Jak informuje Piotr Olechno, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia, kolejne spotkanie w tej sprawie odbędzie się do dnia 5 grudnia 2011 r.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH