MZ: projekt rozporządzenia dotyczący kryteriów ofert Fot. archiwum

Jak informuje resort zdrowia, zmiana rozporządzenia w sprawie szczegółowych kryteriów wyboru ofert w postępowaniu w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przygotowana została w związku z planowanym ogłoszeniem przez NFZ postępowań w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Jak informuje MZ, w wyniku analizy dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej przeprowadzonej wspólnie z NFZ, stwierdzono, że niezbędnym jest wprowadzenie zmian w kryteriach oceny ofert w zakresie ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, rehabilitacji leczniczej, świadczeń pielęgnacyjnych i opiekuńczych w ramach opieki długoterminowej oraz psychiatrii i leczenia uzależnień, gwarantujących pacjentom dostęp do świadczeń. Zmiany dotyczą również świadczeń z zakresu leczenia szpitalnego.

Wejście w życie rozwiązań przewidzianych w projekcie, zdaniem MZ, pozwoli na zabezpieczenie dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej w ramach nowego świadczenia gwarantowanego oraz powinno przyczynić się do wyboru najlepszych ofert złożonych w toku postępowania w sprawie zawarcia umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, biorąc pod uwagę ich jakość, kompleksowość, dostępność oraz cenę. Projektowane zmiany będą miały zastosowanie wyłącznie do nowych postępowań o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, właściwych dla nowych zakresów świadczeń.

Więcej: www.legislacja.rcl.gvov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH