MZ: projekt rozporządzenia dot. podziału kwoty na refundację Według autorów dokumentu projektowane rozporządzenie wprowadza rozwiązania, które wpłyną pozytywnie na poprawę dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej przez zwiększenie opcji terapeutycznych dla pacjentów. Fot. Archiwum

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniające rozporządzenie ws. podziału kwoty środków finansowych stanowiącej wzrost całkowitego budżetu na refundację, skierowany do konsultacji publicznych.

Zgodnie z projektowaną nowelizacją zwiększeniu ulegnie kwota środków finansowych przeznaczonych na finansowanie dotychczas nieobjętych refundacją leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobów medycznych do 382 162 000 zł (wzrost o 144 162 000 zł.).

Z kolei kwota środków finansowych przeznaczonych na finansowanie przewidywanego wzrostu refundacji w wybranych grupach limitowych wynikającego ze zmian w Charakterystyce Produktu Leczniczego lub ze zmian praktyki klinicznej do 40 000 000 zł (wzrost o 13 000 000 zł). Natomiast kwota środków finansowych przeznaczonych na refundację, w części dotyczącej finansowania świadczeń, wzrośnie do 513 674 000 zł (wzrost o 175 614 000 zł).

Jak przekonują autorzy dokumentu, projektowane rozporządzenie wprowadza rozwiązania, które wpłyną pozytywnie na poprawę dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej przez zwiększenie opcji terapeutycznych dla pacjentów, a także będą korzystne dla świadczeniodawców, z uwagi na zapewnienie możliwości finansowania terapii w ramach środków finansowych Funduszu wyodrębnionych w jego planie finansowym w pozycji leczenie szpitalne.

Więcej: www.legislacja.rcl.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH