MZ: podpisano kolejne umowy ze szpitalami na dotacje ze środków POiŚ 2014-2020 Fot. archiwum

Wiceministrowie zdrowia: Józefa Szczurek-Żelazko w Rzeszowie, Marek Tombarkiewicz w Kielcach oraz Piotr Gryza w Warszawie podpisali kolejne umowy na dofinansowanie projektów ze środków POiŚ 2014-2020, Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia.

W Warszawie zostało zawartych 15 umów dotyczących wsparcia ponadregionalnych szpitali udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego, oddechowego oraz ginekologii, położnictwa, neonatologii, pediatrii oraz innych oddziałów zajmujących się leczeniem dzieci.

W woj. mazowieckim łącznie z podpisanymi umowami będą zawarte 33 umowy o dofinansowanie projektów i opiewają na łączną kwotę 304 mln zł. Jest to blisko 13 proc. środków przeznaczonych na całą Polskę.

Podobnie sytuacja wygląda w woj. śląskim, gdzie w sumie będą zawarte 23 umowy o dofinansowanie projektów i opiewają na łączną kwotę 302 mln zł. To także ok. 13 proc. środków przeznaczonych na całą Polskę.

Z pozostałych województw największe udziały w ogólnopolskiej puli środków mają: łódzkie (19 umów, 208 mln zł, 8 proc. środków), lubelskie (24 umowy, 181 mln zł, 8 proc. środków) i wielkoplskie (25 umów, 186 mln zł, 7 proc. środków.

Środki w Osi priorytetowej IX to 2,2 mld zł. Na działanie 9.1 „Infrastruktura ratownictwa medycznego” przeznaczono 0,94 mld zł, zaś na działanie 9.2 „Infrastruktura ponadregionalnych podmiotów leczniczych” - 1,25 mld zł.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH