Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia na swojej stronie internetowej w siedzibie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia odbyła się konferencja inaugurująca projekt pn. Poprawa jakości zarządzania w ochronie zdrowia poprzez popularyzację wiedzy na temat technologii ICT.

Projekt zakłada poszerzenie wiedzy kadry medycznej oraz zarządzającej w sektorze ochrony zdrowia w zakresie dostępności, możliwości i korzyści płynących z wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT).

Przeszkolonych ma zostać łącznie 1 440 lekarzy, lekarzy dentystów, pielęgniarek, położnych oraz pracowników kadry zarządzającej. W szkoleniu mogą uczestniczyć osoby zatrudnienie w placówce opieki zdrowotnej, która ma podpisaną umowę z oddziałem wojewódzkim NFZ, albo udzielające świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych na podstawie innych tytułów.

Projekt jest kierowany przede wszystkim do osób w wieku 45+ oraz tych, które w swoim miejscu pracy nie mają wdrożonych systemów informatycznych.

W ramach projektu odbędzie się 12 szkoleń w 12 miastach wojewódzkich: Białymstoku, Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Rzeszowie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Kursy będą miały formę wykładów i warsztatów z wykorzystaniem platformy e-learningowej.

Platforma umożliwia zgłoszenie się na szkolenia stacjonarne oraz odbycie szkoleń on-line. Pierwszy kurs stacjonarny odbędzie się już we wrześniu w Warszawie.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH