MZ o negocjacjach ws. finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki Negocjacje dot. wzrostu finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne w ramach umów zawartych z NFZ Fot. PTWP

MZ opublikowało w środę informację nt. spotkania podsekretarza stanu Cezarego Cieślukowskiego z przedstawicielami NRPiP oraz OZZPiP, które odbyło się 11 sierpnia.

Dotyczyło ono wzrostu finansowania świadczeń udzielanych przez pielęgniarki i położne w ramach umów zawartych z NFZ.

W trakcie spotkania strony podtrzymały swoje dotychczasowe stanowiska dotyczące prowadzonych negocjacji w zakresie wysokości dodatkowych środków na świadczenia opieki zdrowotnej udzielanych przez pielęgniarki i położne w okresie od września 2015 roku do końca 2017 roku.

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych zadeklarowali, że w przypadku niepodpisania porozumienia pomiędzy ministrem zdrowia i prezesem NFZ a stroną związkową nie będą sprzeciwiać się planom ministerstwa w zakresie przeznaczenia dodatkowych środków finansowych z NFZ na sfinansowanie świadczeń realizowanych przez pielęgniarki i położne. Strona związkowa poinformowała również, że przedstawiciele związków zawodowych pielęgniarek i położnych działających u świadczeniodawcy będą brali udział w uzgadnianiu porozumienia dotyczącego sposobu podziału środków na wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

Natomiast Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych stwierdziła, że nie jest przeciwna opiniowaniu w zakresie sposobu podziału tych środków przez przedstawiciela samorządu upoważnionego przez okręgową radę pielęgniarek i położnych, w przypadku gdy u danego świadczeniodawcy nie działają związki zawodowe, ale nie wie jakie decyzję będą podejmowały poszczególne okręgowe rady.

Uzgodniono, że w ramach konsultacji społecznych OZZPiP prześle do końca bieżącego tygodnia uwagi do projektu rozporządzenia ministra zdrowia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Kolejne rozmowy zaplanowano na 18 sierpnia br.

Więcej: http://www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH