Resort zdrowia informuje o rozpoczęciu procedury przyznawania dotacji celowych na realizację ''Zadań publicznych zlecanych do realizacji organizacjom pozarządowym przez Ministerstwo Zdrowia w 2013 r. - konkurs uzupełniający''.

Ministerstwo Zdrowia podaje, że rozpoczęta została procedura przyznawania dotacji celowych, na które zaplanowano publiczne środki finansowe w wysokości 456 850 zł, dla jednostek niezaliczonych do sektora finansów publicznych, w tym stowarzyszeń i fundacji, na realizację zadań zawartych w ''Zadaniach publicznych zlecanych do realizacji organizacjom pozarządowym przez Ministerstwo Zdrowia w 2013 r. - konkurs uzupełniający''.

W 2013 r. współpraca resortu zdrowia z organizacjami pozarządowymi w ramach konkursu uzupełniającego, obejmuje następujące zadania z zakresu ochrony i promocji zdrowia, na które zaplanowano środki finansowe w wysokości 456 850 zł:

-  ''Program edukacyjno-profilaktyczny mający na celu zapobieganie paleniu tytoniu, skierowany do dzieci i młodzieży, wskazujący na źródło i istotę zagrożenia toksycznymi i rakotwórczymi składnikami dymu tytoniowego'' - zaplanowana kwota 188 350 zł.
- ''Program edukacyjny odnoszący się do eliminacji czynników ryzyka chorób cywilizacyjnych (m.in. nadwagi i otyłości, nadciśnienia tętniczego, niskiego poziomu aktywności fizycznej) skierowany do dzieci i młodzieży oraz osób prowadzących siedzący tryb życia'' - zaplanowana kwota 268 500 zł.

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH