W związku z wejściem w życie ustawy z 22 grudnia 2015 r. o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji (Dz. U. z 2016 r. poz. 64, z późn.zm.), Minister Edukacji Narodowej przyjmuje zgłoszenia kandydatów na listę podmiotów uprawnionych do pełnienia funkcji podmiotów zewnętrznego zapewniania jakości (PZZJ) wobec instytucji certyfikujących (IC) kwalifikacje z działu administracji - zdrowie. Nabór trwa do 12 grudnia 2016 r. - informuje Ministerstwo Zdrowia.

"Podmiot zewnętrznego zapewniania jakości ma za zadanie wspieranie instytucji certyfikującej, o której mowa w art. 39 i 41 ww. ustawy w odpowiednim prowadzeniu działań związanych z walidacją i certyfikowaniem kwalifikacji włączonych do Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji poprzez prowadzenie ciągłego monitoringu działań IC oraz dokonywanie okresowej ewaluacji zewnętrznej tych działań" - czytamy na stronie resortu zdrowia.

Ministerstwo wyjaśnia, że PZZJ może zostać instytucja, która dysponuje przygotowaną kadrą, posiada co najmniej 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu działalności w zakresie gospodarki, rynku pracy, edukacji lub szkoleń, posiada wewnętrzny system zapewniania jakości przeprowadzanych procesów, prowadzi aktualnie działalność gospodarczą, nie zalega z podatkami.

Podmioty zainteresowane powinny złożyć wniosek za pośrednictwem portalu Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji - wypełniając odpowiedni formularz. Do wniosku należy dołączyć dodatkowe dokumenty (m.in. dotyczące doświadczenia podmiotu, obszaru prowadzenia działalności, systemu zapewniania jakości, braku zaległości z tytułu podatków i składek).

Wraz z wnioskiem wnosi się opłatę w wysokości 2000 zł na konto podane na portalu. Opłata nie podlega zwrotowi. Złożony wniosek podlega ocenie. W przypadku pozytywnej decyzji, wnioskująca instytucja zostanie wpisana na listę instytucji uprawnionych do pełnienia funkcji PZZJ.

Szczegółowe dotyczące składania wniosków:
http://kwalifikacje.gov.pl/ogloszenia/252-ogloszenie-o-naborze-na-liste-podmiotow-uprawnionych-do-pelnienia-funkcji-zewnetrznego-zapewniania-jakosci

Informacje o Zintegrowanym Systemie Kwalifikacji: www.kwalifikacje.gov.pl

Więcej: www.mz.gov.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

CZYTAJ TAKŻE

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH