MZ: Goczałkowice-Zdrój nadal mają status uzdrowiska FOT. Archiwum RZ; zdjęcie ilustracyjne

Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pisemnie możliwość dalszego prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego na obszarze gminy Goczałkowice-Zdrój - informuje serwis pless.pl.

W 2005 r. gminy zostały zobowiązane do sporządzania tzw. operatu uzdrowiskowego nie rzadziej niż raz na 10 lat i przedstawiania go ministrowi zdrowia w celu potwierdzenia spełnienia warunków koniecznych do nadania statusu uzdrowiska albo statusu obszaru ochrony uzdrowiskowej.

Gmina Goczałkowice-Zdrój sporządziła pierwszy operat uzdrowiskowy w 2008 r. Natomiast w styczniu br. wójt Goczałkowic ponownie wystąpił do ministerstwa wskazując działania zmierzające do polepszenia warunków prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego i poprawy stanu powietrza.

Po weryfikacji stanowiska w sprawach formalno-prawnych w trakcie kilkumiesięcznej korespondencji, po kilku spotkaniach Ministerstwo Zdrowia potwierdziło pisemnie możliwość dalszego prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego na obszarze gminy Goczałkowice-Zdrój.

Dla zakładów lecznictwa uzdrowiskowego działających na terenie gminy decyzja Ministerstwa oznacza możliwość kontraktowania usług sanatoryjnych w następnych latach, a dla gminy - utrzymanie statusu uzdrowiska, możliwość pozyskania dotacji z budżetu państwa oraz obowiązek sporządzenia kolejnego operatu w 2018 r.

Więcej: wiadomosci.pless.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH