W związku z tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi na Haiti do tej pory została udzielona pomoc w wysokości blisko 6 mln PLN.

Jak informuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, decyzje o jej formie podjęte zostały w oparciu o informacje oraz raporty międzynarodowych organizacji działających na miejscu.

Informacje te wskazywały, iż najefektywniejszym sposobem działań będzie udzielenie bezpośredniej pomocy poprzez wydelegowanie samowystarczalnej i profesjonalnie przygotowanej grupy ratowników oraz przekazanie natychmiastowej pomocy materialnej w postaci leków i żywności.

Kwotę pomocy udzielonej poszkodowanym w trzęsieniu ziemi na Haiti stanowi pomoc rzeczowa - ok. 5 mln PLN obejmująca koszt wysłania dwóch samolotów rządowych wraz z certyfikowaną ekipą 54 ratowników (ratownicy, psy i ciężki sprzęt poszukiwawczy), a także darami (żywność oraz leki).

Dostarczona została również pomoc w gotówce, łącznie 700 tys. PLN, w tym: wpłata w wysokości 50 tys. USD na rzecz Międzynarodowego Czerwonego Krzyża, wpłata w wysokości 200 tys. USD na rzecz Światowego Programu Żywnościowego w porozumieniu z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadcza, iż w zakres pomocy nie są wliczane koszty wynikające z polskich składek do budżetów UE i ONZ oraz wartość darów zebranych przez polskie organizacje pozarządowe i przekazanych przez osoby prywatne.

Działania Polski w zakresie udzielanej pomocy są uzgadniane i koordynowane z UE oraz z ONZ.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH