MSP przekazało "Matce Polce" działki o wartości ok. 300 mln zł Umowa w tej sprawie została podpisana pomiędzy Ministerstwem Skarbu Państwa a Instytutem Fot. Fotolia

Przekazanie ponad 100 działek o wartości blisko 300 mln zł na rzecz Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki (CZMP) w Łodzi zakłada podpisana w środę umowa między Ministerstwem Skarbu Państwa a Instytutem, jednym z największych specjalistycznych ośrodków medycznych w Polsce.

- To jest dla nas bardzo ważna chwila, że po tylu latach jesteśmy właścicielem działek, na których Instytut funkcjonuje - mówił w środę PAP dyrektor ICZMP prof. Maciej Banach po uroczystości podpisania umowy. Szef MSP Dawid Jackiewicz zwrócił uwagę, że przez 19 lat nie udawało się rozwiązać tego problemu.

- Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi został wreszcie wyposażony w akt własności tych nieruchomości (ponad 100 działek - PAP). To jest niezwykle istotne dla codziennej, stabilnej możliwości funkcjonowania Instytutu, chociażby pod kątem brania pożyczek i kredytów pod zastaw tych nieruchomości. Środki finansowe są potrzebne do rozwoju i gwarantowania wysokiej jakości obsługi małych pacjentów - zaznaczył Jackiewicz.

Prof. Banach także zwracał uwagę, że Instytut nie będąc właścicielem gruntów nie był w stanie rozmawiać z żadnym bankiem.

- ICZMP jest w procesie bardzo głębokiej restrukturyzacji. Środowa umowa stawia nas na zupełnie innej pozycji. Dzięki temu możemy inwestować, bo pieniądze mają służyć nie tylko restrukturyzacji finansowej Instytutu, ale również inwestycjom, które docelowo mają się przełożyć na lepszą sytuację finansową Instytutu - podkreślił dyrektor Instytutu CZMP.

Instytut CZMP w Łodzi składa się z dwóch kompleksów szpitalnych: ginekologiczno-położniczego i pediatrycznego. Placówka zapewnia kompleksową opiekę w obu zakresach i w wielu dziedzinach, zwłaszcza w opiece nad tzw. ciążami wysokiego ryzyka oraz opiece nad płodem i noworodkami z wadami rozwojowymi jest ośrodkiem o najwyższej referencyjności. Rocznie w ICZMP hospitalizuje się ok. 40 tys. pacjentów, a w przychodniach udziela się ponad 180 tys. porad specjalistycznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH