MSP: do końca sierpnia sprywatyzują cztery uzdrowiska

Ministerstwo Skarbu Państwa powinno zakończyć prywatyzację czterech spółek uzdrowiskowych: Cieplic, Ustronia, Połczyna oraz Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich do końca sierpnia.

Poinformowała o tym w środę (7 lipca) w Sejmie wiceminister skarbu Joanna Schmid.

Schmid podkreśliła podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu, że MSP prowadzi obecnie prywatyzację dziewięciu spółek uzdrowiskowych, z czego w przypadku sześciu trwają negocjacje z inwestorami, a oferty wiążące są składane na trzy pozostałe uzdrowiska. Dodała też, że do MSP wpłynęły trzy oferty wiążące na zakup Zespołu Uzdrowisk Kłodzkich. Wyłączność negocjacyjną otrzymał KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych w Warszawie.

W przypadku uzdrowiska Cieplice w Jeleniej Górze, resort skarbu udzielił wyłączności negocjacyjnej dwóm podmiotom, w tym m.in. KGHM Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych we Wrocławiu. KGHM TFI złożyło także jedyną ofertę wiążącą w sprawie uzdrowiska „Połczyn” w Połczynie Zdroju.

Z kolei najlepszą ofertę i wyłączność negocjacyjną dotyczącą Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego „Ustroń” uzyskała spółka American Heart of Poland z Ustronia, zajmująca się leczeniem chorób serca.

– W tej chwili spółka prowadzi negocjacje z załogą tego uzdrowiska w kwestii pakietu socjalnego, a z resortem skarbu negocjuje warunki umowy sprzedaży akcji – wyjaśniła Schmid.

MSP zdecydowało natomiast o zakończeniu bez rozstrzygnięcia prywatyzacji spółki Uzdrowisko Szczawno-Jedlina w Szczawnie-Zdroju. Proces ten został zamknięty ze względu na niesatysfakcjonujące oferty. Będzie on po raz kolejny rozpoczęty w lipcu. Schmid poinformowała, że trwają również prace dotyczące rozpoczęcia prywatyzacji uzdrowisk: Horyniec, Rabka, Iwonicz, Konstancin-Jeziorna.

W ocenie wiceszefowej resortu skarbu, w ubiegłym roku nie było zainteresowania inwestorów prywatyzacją uzdrowisk: pojawiały się nieatrakcyjne oferty z punktu widzenia ministra skarbu. Podkreśliła, że szef resortu skarbu nie będzie wyprzedawał majątku Skarbu Państwa tylko dlatego, że jest to atrakcyjne z punktu widzenia budżetu.

– Wydaje się, że w tej chwili zainteresowanie uzdrowiskami jest znacznie większe, rynek ożywił się. Obserwujemy duże zainteresowanie zarówno ze strony inwestorów branżowych, jak i inwestorów finansowych. Dziewięć procesów jest mocno zaawansowanych – podkreśliła Schmid.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH