MSP: będą negocjacje z podmiotami ws. prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec

Ministerstwo Skarbu Państwa będzie prowadzić negocjacje równoległe przy prywatyzacji Uzdrowiska Horyniec w Horyńcu Zdroju (województwo podkarpackie) z dwoma podmiotami - poinformował Wojciech Konefał z biura prasowego MSP.

Chodzi o konsorcjum firm: Specjalistyczny Gabinet Reumatologiczny Lekarz Medycyny Beata Bogusz-Dukacz z siedzibą w Horyńcu Zdroju i Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dukat Witold Dukacz z Lubaczowa oraz spółkę Eskulap G. Czarnecki z siedzibą w miejscowości Rachanie.

Resort do końca stycznia prowadził negocjacje wyłącznie z pierwszym podmiotem, ale nie przyniosły one rezultatu, dlatego dopuszczono do negocjacji spółkę, która na wcześniejszym etapie procesu prywatyzacyjnego również złożyła ofertę kupna uzdrowiska.

MSP, które ma 100 proc. udziałów w uzdrowisku, chce sprzedać blisko 90 proc. Jak zaznaczył resort w ogłoszeniu o przetargu, przedmiotem negocjacji z przyszłym inwestorem, oprócz ceny za zbywany pakiet udziałów, będą także m.in. zobowiązania inwestycyjne.

Przejęciem uzdrowiska w Horyńcu zainteresowany jest również samorząd województwa podkarpackiego. We wtorek (29 stycznia) stał się on właścicielem uzdrowiska w Rymanowie Zdroju. Jednak ewentualna możliwość komunalizacji uzdrowiska w Horyńcu jest możliwa jedynie w przypadku niewynegocjowania z potencjalnym inwestorem satysfakcjonujących warunków sprzedaży akcji i zamknięcia prowadzonego procesu prywatyzacji spółki bez rozstrzygnięcia.

Uzdrowisko w Horyńcu Zdroju świadczy usługi lecznicze związane z wykorzystaniem m.in. borowiny i wody siarczkowo-siarkowodorowej. Spółka zajmuje się też leczeniem chorób narządu ruchu i reumatycznych. Przedsiębiorstwo jest również producentem naturalnej wody źródlanej "Hetmańska".

Z usług leczniczych spółki korzystają m.in. kuracjusze z Narodowego Funduszu Zdrowia, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a także klienci komercyjni z kraju i zagranicy. Uzdrowisko prowadzi usługi lecznicze w trzech obiektach: "Dom Zdrojowy", "Jawor" oraz "Modrzew". Spółka zatrudnia ponad 100 osób. Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH