M.W. Trade, firma wspierająca finansowanie SPZOZ-ów, podała swoje wyniki za 2008 rok.

Łączna wartość przychodów ze sprzedaży w ub.r. wyniosła 8,06 mln zł, co stanowi wzrost o 31 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

– Poza obszarem sprzedaży dla M.W. Trade istotne jest również pozyskiwanie finansowania, które można przeznaczyć na zwiększanie portfela wierzytelności oraz skali działania. Łączna wartość finansowania dłużnego w 2008 roku wyniosła 10,2 mln zł, co daje wzrost o ponad 6 mln w porównaniu z  2007 rokiem – czytamy w komunikacie spółki.

– Na wyniki finansowe za ubiegły rok istotny wpływ miała sytuacja panująca na rynku kapitałowym. Pogorszenie uwarunkowań makroekonomicznych, które nastąpiło w IV kwartale 2008 roku oraz zerwanie negocjowanej przez ponad pół roku umowy z Lehman Brothers, oznaczały konieczność zmiany priorytetów – przyznaje Rafał Wasilewski. prezes Zarządu M.W. Trade S.A.

– W ostatnim kwartale ub.r. spółka skupiła się głównie na poszukiwaniu alternatywnego źródła finansowania, tak aby efektywnie wykorzystać zbudowaną wewnętrzną strukturę sprzedażową – dodał Wasilewski.

W 2008 roku firma ograniczyła także wykonywanie usług windykacyjnych na zlecenie, które negatywnie wpływały na kontakty z partnerami i możliwość efektywnej współpracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH