Lux Med przejmuje sieć 14 przychodni

Do Grupy Lux Med dołącza obsługująca ponad 55 tys. pacjentów spółka MegaMed, którego dotychczasowym właścicielem była Polska Grupa Energetyczna GIEK SA.

MegaMed prowadzi 14 ośrodków, w których zatrudnia ponad 330 osób. Z usług sieci Lux Med liczącej dotychczas 96 placówek własnych i przyzakładowych korzysta już ponad 1 milion klientów. Kwota transakcji nie została ujawniona przez strony.

Placówki MegaMed działają na terenie czterech województw: łódzkiego, zachodniopomorskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Spółka prowadzi dwa ośrodki w Bełchatowie, trzy w Bogatyni i po jednym w Łodzi, Opolu, Rogowcu, Chabielicach, Borkach, Czarnowąsach, Dobrzeniu Wielkim, Nowym Czarnowie i Gryfinie.

- MegaMed doskonale wpisuje się w profil naszej działalności - oferta tej spółki w dużej mierze pokrywa się z obszarami, w których rozwija się Grupa. W ostatnich latach z powodzeniem konsolidujemy rynek opieki zdrowotnej, tworząc największą sieć medyczną w Polsce - mówi Anna Rulkiewicz, prezes Grupy Lux Med.

- Integracja ze spółką MegaMed oznacza, że mamy już ponad 100 centrów medycznych własnych i przyzakładowych. Konsekwentnie realizujemy długofalową strategię opartą zarówno na integracji rynku, jak i rozwoju organicznym. W ciągu najbliższych trzech lat planujemy m.in. otworzyć nowe centra medyczne w Białymstoku, Rzeszowie i Toruniu, a już ajbliższych miesiącach w Gorzowie Wielkopolskim i Szczecinie - dodaje.

MegaMed oferuje opiekę medyczną klientom korporacyjnym i indywidualnym. Pacjenci mogą również korzystać z usług spółki w ramach kontraktu z NFZ, który obejmuje zarówno opiekę ambulatoryjną, jak i chirurgię jednego dnia. Spośród 55 tysięcy pacjentów, ponad 20 tysięcy to pracownicy PGE S.A.

Grupa Lux Med to największy prywatny świadczeniodawca usług medycznych w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH