Lux Med kupił centra diagnostyczne Enel-Medu

Centrum Medyczne Enel-Med SA zawarło umowę inwestycyjną na sprzedaż spółki zależnej Centrum Medyczne Diagnostyka Sp. z o.o., w skład której wchodzi siedem placówek diagnostycznych. Cena sprzedaży została ustalona na 59 mln zł minus zadłużenie, które wynosi ok. 6,25 mln zł.

Umowa inwestycyjna przewiduje, że 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym spółki zależnej od Centrum Medycznego Enel-Med SA - Centrum Medycznego Diagnostyka sp. z o.o. - zostanie nabyte przez spółkę Lux Med Diagnostyka sp. z o.o. W ten sposób Lux Med Diagnostyka sp. z o.o. obejmie kontrolę nad placówkami diagnostycznymi zlokalizowanymi w Wołominie, Łomży, Poznaniu, Koninie, Lublinie, Mielcu oraz Oddziale Bielany w Warszawie, które nie tworzą bezpośredniej synergii z podstawową działalnością Centrum Medycznego Enel-Med SA - opieką medyczną w systemie abonamentowym oraz skierowaną do pacjentów indywidualnych, a ich udział w przychodach ze sprzedaży spółki stanowi mniej niż 11 proc..

Dla Grupy Lux Med transakcja oznacza powiększenie liczby placówek diagnostycznych do 27 i kolejny krok w realizacji strategii rozwoju kompleksowej opieki medycznej, czemu służy m.in konsolidacja rynku diagnostyki obrazowej. Z kolei dla Enel-Med umowa inwestycyjna została podpisana w celu realizacji planów rozwoju na lata 2014-2016.

Sprzedaż części placówek diagnostycznych jest częścią porządkowania struktury Centrum Medycznego Enel-Med SA i jednocześnie pozyskaniem środków na plan inwestycyjny ogłoszony w strategii rozwoju na lata 2014-2016. - Transakcja stanowi więc optymalne rozwiązanie dla spółki - mówi Adam Rozwadowski, prezes zarządu Centrum Medycznego Enel-Med.

Enel-Med nadal będzie wykonywał badania z zakresu diagnostyki obrazowej przy wykorzystaniu rezonansu magnetycznego oraz tomografu komputerowego w obu szpitalach Spółki zlokalizowanych w Warszawie: w Szpitalu Centrum, Szpitalu Zacisze oraz badania rezonansu magnetycznego w przychodni wieloprofilowej w Gdańsku.

Ponadto, w najbliższym czasie spółka zamierza rozszerzyć działalność o nowe rynki. Zgodnie z planami ogłoszonymi w strategii rozwoju, już w 2014 roku Enel-Med otworzy placówkę medyczną w Katowicach, drugą przychodnię we Wrocławiu oraz przychodnię profilowaną w Warszawie, dedykowaną klientom komercyjnym. Do 2016 roku Enel-Med uruchomi placówkę w Szczecinie, utworzy nową wysokospecjalistyczną profilowaną przychodnię w Warszawie oraz w miarę zapełniania potencjału rozwijać będzie przychodnie w wybranych lokalizacjach.

Spółka zamierza ponadto sukcesywnie zwiększać liczbę gabinetów stomatologicznych i tym samym zwiększać udział stomatologii w portfelu Spółki. W 2014 roku uruchomionych zostało już 5 gabinetów, a w planach jest utworzenie kolejnych ośmiu do końca 2014 roku.

comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH