Lubuskie: zalecenia pokontrolne dla szpitala w Gorzowie Wlkp.

Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Polak, członek zarządu województwa Tomasz Gierczak oraz dyrektor departamentu ochrony zdrowia UMWL Anna Gwara przedstawili zalecenia pokontrolne dla Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Trafiły one 31 października do dyrektora szpitala, który ma 30 dni na ustosunkowanie się do nich. W większości pokrywają się one z zaleceniami z 2008 r. przedstawionymi po kontroli realizowanej przez NIK oraz przez audytora zewnętrznego.

Zdaniem marszałek województwa, najbardziej istotne zalecenia dotyczą wynagrodzeń i zatrudniania. W tym zakresie zalecono dyrektorowi zwrócenie większej uwagi na monitorowanie kosztów zatrudnienia pracowników. Z analiz porównawczych wynika, że jednostka ma zbyt wysoki wskaźnik kosztów wynagrodzeń, w stosunku do kosztów rodzajowych.

Zdaniem członka zarządu Tomasza Gierczaka, kontrola wykazała także potrzebę szczegółowego podziału kompetencji i obowiązków pomiędzy dyrekcję, kierownictwo, a pełnomocników. Ponadto władze województwa zleciły ustalenie kategorii zaszeregowania dla wszystkich stanowisk, które funkcjonują w strukturze szpitala, a które są ujęte w zakładowym układzie zbiorowym.

W związku ze złą sytuacją finansową szpitala, konieczne jest także konsekwentne i skuteczne prowadzenie postępowania windykacyjnego wobec dłużników lecznicy. 

Więcej: http://lubuskie.pl/

Podobał się artykuł? Podziel się!
comments powered by Disqus

PARTNER DZIAŁU

BĄDŹ NA BIEŻĄCO Z MEDYCYNĄ!

Newsletter

Najważniejsze informacje portalu rynekzdrowia.pl prosto na Twój e-mail

Rynekzdrowia.pl: polub nas na Facebooku

Rynekzdrowia.pl: dołącz do nas na Google+

Obserwuj Rynek Zdrowia na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

POLECAMY W PORTALACH